Zawody przyszłości

7161576701_4dc9a4de6f_zPo zakończeniu szkoły średniej wielu młodych ludzi staje przed bardzo ważną decyzją w swoim życiu. Jaki wybrać kierunek studiów by po ich zakończeniu znaleźć pracę. Nie byle jaką pracę, ale pracę dobrze płatną i w tak zwanym zawodzie. Pracę, która nie ima się kryzysom czy spadkom popularności, pracę która zapewni godne utrzymanie.
Pierwszym zawodem, który od pewnego czasu daje gwarancję zatrudnienia jest programista. Rozwój nowych technologii, coraz większe wykorzystanie Internetu w biznesie dają coraz większe zapotrzebowanie na informatyków, a dokładniej na programistów. Dobry programista nie będzie miał problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Osoba po studiach, ale i z praktyką, potrafiąca w sposób efektywny wykonywać swoje obowiązki będzie skarbem dla pracodawcy. Na brak zatrudnienia nie będą mogły narzekać w szczególności programiści aplikacji mobilnych dla systemów Android, iOS oraz Windows Phone.
Kolejnym zawodem jest haker. Brzmi dziwnie, otóż nie! Korporacje z branży IT szukają specjalistów od włamań do sieci korporacyjnych, ale nie po to by zaszkodzić konkurencji, ale po to by wyszukiwali słabych punktów we własnych zabezpieczeniach i je łatali w najlepszy sposób. W jaki sposób zostać takim pozytywnym hakerem? Nauka oraz praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka będą kluczem do sukcesu.
Dobrym wyborem będzie również analityk lub doradca kredytowy. W ciągu najbliższych kilku lat zapotrzebowanie na specjalistów z branży finansowej może wzrosnąć o ponad 40% 420842752_a32926ddc5_z(raport Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych). W tym zawodzie studia do podstawa, ale również ważna jest praktyka. Sektor finansowy od zawsze był dobrze płatnym sektorem. Mówimy oczywiście o specjalistach wąskich specjalizacji. Dobrym dodatkiem będzie również znajomość języków obcych poparta certyfikatem językowym takim jak CFA, CIMA czy ACCA, które nie tylko pomogą nam w znalezieniu pracy, ale również w negocjowaniu wyższego zatrudnienia.
Specjalista od e-marketingu. To, że ten zawód znalazł się na naszej liście nie powinien nikogo dziwić. W dobie gdy Internet jest idealnym miejscem do prowadzenia biznesu umiejętność dotarcia w sposób efektowny i efektywny do klienta jest w cenie. Osoby posiadające umiejętności w branży marketingu i zarządzania będą idealnymi kandydatami do wyżej wymienionego stanowiska.5494901273_516f9164af_z
Ostatni zawodem na naszej liście jest lekarz. Biorąc pod uwagę to, że w Polsce na tysiąc mieszkańców przypada około 2 lekarzy można śmiało stwierdzić, że ten zawód nigdy nie straci na popularności. Czemu mamy tak mało lekarzy? Ilość osób studiujących medycynę podwoiła się na przestrzeni kilku ostatnich lat, jednak większość lekarzy wybiera pracę za granicą, gdzie zarobki niestety są wyższe od tym w kraju. Problemem jednak są niełatwe studia oraz długa praktyka. Jednak jeżeli jesteśmy wystarczająco uparci i cierpliwi, na pewno nam się to opłaci.

Podziel się swoim zdaniem.