Zasiłek dla bezrobotnych – warunki i kwoty

zasilekNiestety w życiu bywa tak, że nie zawsze wszystko układa się po naszej myśli. Obecnie, coraz częściej słyszy się o licznych zwolnieniach pracowników w niemal wszystkich branżach. Co zatem zrobić, gdy doświadczyliśmy tego na własnej skórze?

Przede wszystkim nie należy się załamywać. Na szczęście żyjemy w cywilizowanym, demokratycznym kraju, w którym takie sytuacje przewidziano. Skoro więc straciliśmy zatrudnienie, powinniśmy jak najszybciej zarejestrować się jako osoba bezrobotna. Rozwój technologii sprawił, że od jakiegoś już czasu, możemy to zrobić online, a więc bez konieczności wychodzenia z domu.

Nie ma co ukrywać, że w porównaniu z naszą dotychczasową pensją, kwota przysługującego nam zasiłku bez wątpienia będzie niezadowalająca. Pamiętajmy jednak, że warto w tym wypadku kierować się zasadą: „lepiej mieć, niż nie mieć”, dlatego też nie powinniśmy być wybredni, tym bardziej, że przecież bezrobocie to tylko stan przejściowy.

Skoro o kwotach mowa. Należy pamiętać, że kwota i okres przyznawania zasiłku mogą się różnić. Wszystko zależy od naszych poprzednich dochodów i stażu pracy. Przez pierwsze trzy miesiące, przysługuje nam zasiłek w wysokości 793.20zł netto. W kolejnych miesiącach natomiast, kwota ta spada do 623.60 zł.

Szczegółowe informacje na ten temat z pewnością będziemy w stanie znaleźć w internecie. Warto również mieć na uwadze, że kwoty i zasady przyznawania zasiłków zmieniają się niemal co roku, dlatego też warto monitorować strony odpowiednich urzędów, aby stale być na bieżąco i uniknąć niemiłych rozczarowań.

zasilek-warunki

Warunki uzyskania zasilku

 

Podziel się swoim zdaniem.