Poznaj atom

NCBJ zaprasza na Festiwal Nauki

Czwartek 20 września 2012

Od 21 do 30 września br trwać będzie Festiwal Nauki. Podczas specjalnie przygotowanych wykładów specjaliści z Narodowego Centrum Badań Jądrowych (NCBJ) przybliżą zagadnienia związane m.in. z energetyką jądrową. Prawdziwą gratką będzie możliwość zobaczenia jedynego w Polsce reaktora jądrowego.

Wzorem lat poprzednich NCBJ aktywnie włącza się w organizację XVI Festiwalu Nauki, który trwać będzie od 21 do 30 września w Warszawie. Zapraszając wszystkich zainteresowanych na wykłady umożliwi zwiedzenie jedynego czynnego reaktora jądrowego w Polsce znajdującego się w Świerku pod Otwockiem.

Specjaliści NCBJ dla uczestników Festiwalu Nauki przygotowali m.in. 5-cio dniowy cykl spotkań „Energia jądrowa dla każdego”. Podczas zajęć zaprezentują budowę współczesnych elektrowni jądrowych, zagrożenia przy ich eksploatacji, zabezpieczenia i omówią współczesne rozwiązania techniczne.

Szczegółowy program zajęć zorganizowanych przez NCBJ znajdziesz tu:  http://festiwalnauki.edu.pl/program-browser/results/field_organizator%3A%22Narodowe%20Centrum%20Bada%C5%84%20J%C4%85drowych%22

Szczegółowy program Festiwalu Nauki: www.festiwalnauki.edu.pl

Facebook