Poznaj atom

Koalicja ekspertów na rzecz energetyki jądrowej coraz liczniejsza!

Czwartek 26 kwietnia 2012

Wraz z inauguracją kampanii Poznaj atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią została powołana do życia Koalicja ekspertów na rzecz energetyki jądrowej. Celem tej inicjatywy jest współpraca najważniejszych polskich instytucji eksperckich na rzecz propagowania wiedzy o energetyce jądrowej. Ostatnio dołączyły do niej Stowarzyszenie Elektryków Polskich, Polskie Towarzystwo Fizyczne, Polskie Towarzystwo Nukleoniczne, Uniwersytet Łódzki oraz Politechniki Śląska, Wrocławska i Poznańska, a także Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Deklarację współpracy na rzecz szerzenia wiedzy o energetyce jądrowej wśród polskiego społeczeństwa podpisało już 18 instytucji naukowych i badawczych. Dzięki temu możliwe będzie prowadzenie zakrojonych na szeroką skalę, spójnych działań informacyjnych, których jakość i rzetelność zagwarantują najlepsi w swojej dziedzinie specjaliści w kraju.

Wśród koalicjantów znajdują się zarówno uczelnie wyższe, ośrodki badawczo-rozwojowe, jak i stowarzyszenia zawodowe i naukowe. Wszystkie instytucje posiadają bogate, wieloletnie doświadczenie w kształceniu oraz prowadzeniu działań informacyjnych na temat energetyki jądrowej. Poza już wymienionymi są to: Centralne Laboratorium Ochrony Radiologicznej, Instytut Chemii i Techniki Jądrowej, Narodowe Centrum Badań Jądrowych, Instytut Fizyki Jądrowej Polskiej Akademii Nauk, Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy, Stowarzyszenie Ekologów na Rzecz Energii Nuklearnej, Polska Grupa Energetyczna Energetyka Jądrowa, Politechnika Gdańska, Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Promieniotwórczych oraz Uniwersytet Szczeciński.

***
 

„Poznaj Atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią” - to dwuletnia ogólnopolska kampania informacyjno – edukacyjna, której celem jest dostarczenie Polakom rzetelnej wiedzy na temat energetyki jądrowej oraz zachęcenie do dyskusji. Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.poznajatom.pl. Zachęcamy również do odwiedzenia profilu na Facebooku: http://www.facebook.com/poznaj.atom oraz Twitterze: http://twitter.com/#!/PoznajAtom
 

Facebook