Poznaj atom

Atomowe stoisko MG na Pikniku Naukowym

Piątek 08 maja 2015

W najbliższą sobotę, 9 maja br, w godzinach 11.00 - 20.00 na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Nie zabraknie tam również przedstawicieli Departamentu Energii Jądrowej Ministerstwa Gospodarki. Zapraszamy na stoisko A17!

Przez dziewięć godzin majowej soboty nasi eksperci i animatorzy prezentować będą ciekawostki i zagadnienia związane z energetyką jądrową, jej wszechstronnym i bezpiecznym wykorzystaniem oraz korzyściami płynącymi z tej niezwykłej metody pozyskiwania energii.

Na najmłodszych i tych trochę starszych czeka mnóstwo energetycznych niespodzianek. Quizy z nagrodami, multimedialny stół, który zabierze wszystkich chętnych w wirtualny świat energii jądrowej, laserowe jabłka, świecące długopisy – to tylko niektóre z magicznych atrakcji. Każde dziecko będzie mogło ponadto wziąć udział w warsztatach recyklingowych, podczas których nauczy się konstruować makietę atomu. Na zakończenie, każdy z uczestników będzie mógł uwiecznić swój udział w pikniku przy pomocy tajemniczej fotobudki.

To będzie wyjątkowy dzień. Nie może Was zabraknąć na A17!

Szczegóły dotyczące Pikniku Naukowego
Facebook