Poznaj atom

5 lat Fundacji FORUM ATOMOWE

Środa 10 lipca 2013

Autorzy projektu „Atomowy Autobus – Mobilne Laboratorium”, który dwukrotnie objechał Polskę, obchodzą właśnie swoje 5 urodziny.

Okazuje się, że w tym czasie Atomowy Autobus przejechał 5800 km, odwiedził 23 miasta i miejscowości - uniwersytety, szkoły, instytucje publiczne. Jego uczestnicy spędzili 138 godzin prowadząc pokazy na stoiskach i odpowiadając na pytania odwiedzających, a także wygłosili 66 seminariów popularnonaukowych. Organizatorzy oceniają, że mobilne laboratorium odwiedziło co najmniej 8000 osób.

Od początku swojej działalności Fundacja realizuje także „Spotkania z Energią Atomową. W dotychczasowych 32 spotkaniach wzięło udział już około 2000 osób. W partnerstwie z Kaszubsko-Pomorską Szkołą Wyższą w Wejherowie prowadzone są zajęcia dydaktyczne dla szkół gimnazjalnych i średnich z Pomorza, z okolic planowanej budowy elektrowni jądrowej, według specjalnie przygotowanego w Fundacji programu dydaktycznego pt. „poskromiony Atom". Stanowi on nie tylko ciekawy wykład ilustrowany pokazami, ale także interakcję z uczniami – konkursy czy ćwiczenia.

Założyciele Fundacji do końca wakacji planują uruchomienie platformy e-learningowej Nukleo.pl, będącej uzupełnieniem procesu kształcenia stacjonarnego uczniów i studentów oraz całego społeczeństwa. Fundacja planuje ponadto trzecią edycję "Atomowego Autobusu", którą zrealizuje w dniach 16-30 listopada, a od października kontynuację "Spotkań z Energią Atomową" w Wejherowie i Krakowie. W roku szkolnym 2013/2014 przeprowadzi pilotażowy konkurs wiedzy o energii jądrowej Nukleo w trzech powiatach: puckim, wejherowskim i lęborskim.

Więcej informacji: http://www.forumatomowe.org/2013/07/5-lat-fundacji-forum-atomowe/

Film promocyjny: http://www.youtube.com/watch?v=5D69pZFXpLc.

Gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów!
Facebook