Pierwsza praca – telemarketer

telemarketerkaSzukasz swojej pierwszej pracy, nie masz odpowiedniego wykształcenia, doświadczenia, skończonych kursów zawodowych, a lubisz rozmawiać z ludźmi ? Praca telemarketera może być odpowiednia dla Ciebie. Jak wygląda dokładnie praca w tym zawodzie? Poniżej przedstawiamy zbiór informacji, które mogą się przydać.
Na czym dokładnie polega ta praca? Jest to udzielanie porad oraz odpowiedzi, rozwiązywanie problemów technicznych, ale przede wszystkim sprzedaż produktów na odległość. Precyzując jeszcze bardziej szczegółowo, to prócz sprzedaży, będzie to przykładowo przyjmowanie zgłoszeń ubezpieczeniowych, windykacja telefoniczna, doradztwo, włączanie/wyłączanie dodatkowych usług przy abonamentach telefonicznych. Dla kogo jest ta praca? Nie ma tutaj szczególnych wymagań zawodowych, bardziej osobiste. Telemarketer powinien mieć miły głos, posługiwać się telemarketingjęzykiem ojczystym poprawnie, z dobrym, mocnym akcentem. Cierpliwość, kreatywność, spokój, opanowanie, odporność na stres oraz dążenie do wyznaczonych celów to cechy niezbędne dla osób, które w tym zawodzie chcą awansować. Czy można tutaj awansować? Otóż tak! Większość kadry menadżerskiej oraz kierowniczej w telemarketingu to osoby, które zaczynały od tak zwanej „słuchawki”. Trzeba jednak pamiętać, że ma znaczenie w jakim dziale pracujemy. Osoby umawiające same spotkania nie mogą liczyć na szybki awans, a tym bardziej na duże zarobki, osoby które czynnie sprzedają produkty lub usługi, a do tego realizują założone cele mogą liczyć nie tylko na awans, ale również odpowiednią gratyfikację pieniężną. No właśnie, jeżeli już o pieniądzach mowa – jak wyglądają zarobki?
Otóż standardowym wynagrodzeniem jest wynagrodzenie godzinowe, od 5-6 zł do kilkunastu złotych za godzinę. W niektórych firmach podstawą jest wynagrodzenie minimalne. Kwoty podstawowe mogą jednak ulec podwojeniu lub potrojeniu jeżeli jesteśmy dobrzy w tym co robimy. Osoby posiadające specjalistyczną wiedzę – znajomość kilku języków obcych, wiedza techniczna mogą liczyć na jeszcze większe zarobki.
Gdzie można znaleźć pracę jako telemarketer? Największe skupiska call center znajdują się w największych miastach. Będą to Warszawa, Gdańsk, Poznań, Kraków, Wrocław, Szczecin czy Olsztyn. Jednak już coraz częściej mniejsze miasta, również zostają wybrane przez korporacje na swoje centra telemarketingu. Dla kogo jest to praca – przede wszystkim dla ludzi młodych, ambitnych, najczęściej studentów, dla których jest call centerto pierwszy kontakt z rynkiem pracy. Jest to praca dla osób, które docenią elastyczność godzin pracy. Dzień można sobie tak ustawić by pracować jeszcze przed zajęciami lub także po nich wieczorem. Czy trudno jest o zatrudnienie w tym sektorze rynku pracy – nie. Praca telemarketera cechuje się dużą rotacją, ofert pracy nie brakuje i można wręcz w nich przebierać. Telemarketer to dobry początek, to możliwość podniesienia swoich kwalifikacji, odbycia przydatnych szkoleń, zdobycia niezbędnego doświadczenia.

Podziel się swoim zdaniem.