Nie oceniaj książki po okładce, czyli aspekt wizualny naszego życiorysu

CV_2Nie od dziś wiadomo, że dobre CV to podstawa przy ubieganiu się o jakąkolwiek posadę. Wielu z nas nie zdaje sobie jednak z tego sprawy, przez co bagatelizuje znaczenie tego dokumentu, co z kolei prowadzi do wielu niepowodzeń w znalezieniu pracy. Spróbujmy więc w tym miejscu wymienić kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę pisząc swój życiorys.

Zasada „nie oceniaj książki po okładce” z pewnością ma swoje zastosowanie w księgarniach. Jeżeli jednak chodzi o rynek pracy, to bez wątpienia traci ona na aktualności. Innymi słowy – CV musi(!) zwracać uwagę potencjalnego pracodawcy już na pierwszy rzut oka. Jeżeli chodzi o warstwę czysto wizualną, z pewnością nie powinniśmy poprzestawać na zwykłym czarno-białym dokumencie Worda, którego jedynym charakterystycznym punktem jest nasze zdjęcie.

cv-kolor

CV w kolorze

Powodem, dla którego już sam wygląd CV ma tak ogromne znaczenie, jest szacunek, zarówno dla naszego potencjalnego pracodawcy, jak i dla jego czasu. Duże korporacje, przy wstępnych etapach rekrutacji na oblegane stanowiska, nierzadko mają w zwyczaju właśnie owo „ocenianie książki po okładce”. Pamiętajmy o tym, że mimo wysokich kwalifikacji, nasze Wordowskie CV może zostać zwyczajnie pominięte.

Brak dobrze wyglądającego CV może także z miejsca wykluczyć nas jako kandydata ubiegającego się o samodzielne stanowisko. Mowa tu przede wszystkim o posadach, na których liczy się przede wszystkim kreatywność danej osoby. Możemy być niemal pewni, że nasz potencjalny pracodawca bez zastanowienia odrzuci naszą aplikację, ponieważ komiksowa chmurka nad jego głową zawierać będzie napis o treści: „jak mam uwierzyć osobie, podającej się za kreatywną, skoro nie chciało jej się dopracować nawet własnego CV?”.

kreatywnosc

Kreatywnosc

Z pewnością każdy z nas zna osobę, która dysponuje chociażby podstawową wiedzą z zakresu grafiki komputerowej. Poproszenie o pomoc przy dopracowaniu CV nie kosztuje wiele, a efekty mogą okazać się zbawienne dla naszej kariery zawodowej.

brak-grafiki

Brak grafiki zle dziala

Podziel się swoim zdaniem.