Poznaj atom

Poznaj Atom na Jarmarku Dominikańskim

Piątek 10 sierpnia 2012

W najbliższy weekend na Targu Węglowym w Gdańsku stanie elektrownia jądrowa. Dokładnie to jej interaktywna makieta. W ramach corocznych obchodów Jarmarku Dominikańskiego na zwiedzających czekać będzie specjalne stoisko Poznaj Atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią, gdzie pod bacznym okiem polskich naukowców będzie można zgłębić tajniki produkcji energii jądrowej.

Stoisko dostępne będzie dla zwiedzających w każdym wieku od soboty, 11 sierpnia od godz. 10.00 do godz. 20.00 w niedzielę.

Na stoisku Poznaj atom młodzi i ci trochę starsi będą mogli wziąć udział w fascynujących eksperymentach z dziedziny fizyki i chemii, które będą przeprowadzać naukowcy z Experimentarium Uniwersytetu Szczecińskiego. Odwiedzający Jarmark Dominikański będą tu mogli zapoznać się z ciekawostkami na temat działania elektrowni jądrowych i najnowszych technologii produkcji energii jądrowej.

Celem stoiska jest edukacja poprzez zabawę i przybliżanie uznawanych za trudne zagadnień z dziedziny atomistyki. Wszystkie doświadczenia będą prowadzone przez młodych naukowców, pasjonatów nauk ścisłych z Uniwersytetu Szczecińskiego. Przykłady ich wyjątkowych doświadczeń można znaleźć pod tym linkiem http://www.youtube.com/watch?v=z3Y3OuhGsfU

Zapraszamy w ten weekend do Gdańska!

Facebook