Poznaj atom

Porozmawiajmy o Polsce z energią!

Czwartek 29 marca 2012

Szanowni Państwo,

29 marca 2012 r. Ministerstwo Gospodarki rozpoczęło dwuletnią kampanię informacyjną na temat energetyki jądrowej. Głównym jej celem jest zachęcanie Polaków do poszerzania wiedzy w zakresie energetyki jądrowej i rozpoczęcie społecznej dyskusji, opartej na rzetelnych argumentach.

Chcemy, aby merytoryczne informacje na temat energetyki jądrowej były jak najszerzej rozpowszechniane wśród naszego społeczeństwa. W działaniach informacyjnych będziemy korzystać z całego wachlarza środków komunikacji: telewizji, radia, Internetu, prasy drukowanej. Zależy nam, aby kampania miała charakter żywego dialogu z obywatelami. Pragniemy poznać Państwa opinie i rozwiewać mity na temat energetyki jądrowej. Wierzymy, że racjonalne argumenty są w tej materii o wiele bardziej przydatne niż emocje.

Ze względu na merytoryczny charakter kampanii i troskę o to, aby przekazywana Państwu wiedza był rzetelna i aktualna, wraz ze startem kampanii zainauguruje swoją działalność również Koalicja ekspertów na rzecz energetyki jądrowej. Wśród nich znajdą się przedstawiciele najważniejszych ośrodków naukowych w kraju, które od lat prowadzą badania w zakresie energetyki jądrowej, a także uczestniczą w międzynarodowych projektach mających na celu rozwój tej dziedziny.

Bardzo ważnym elementem kampanii, na który zwracamy szczególną uwagę, będą działania skierowane do społeczności lokalnych. W trakcie konsultacji mieszkańcy terenów, na których może zostać zlokalizowana pierwsza polska elektrownia jądrowa, będą mieli okazję spotkać się z niezależnymi ekspertami, którzy przedstawią korzyści i potencjalne zagrożenia z tym związane. Umożliwi to nie tylko rozpoczęcie dialogu, ale także dogłębne poznanie oczekiwań i nastawienia społeczności lokalnych do energetyki jądrowej.

Serdecznie zachęcamy Państwa także do zabierania głosu w dyskusji na forum internetowym kampanii. Za jego pośrednictwem postaramy się odpowiedzieć na wszelkie pytania i wątpliwości. Chcemy, aby tę platformę komunikacji potraktowali Państwo jako miejsce do swobodnego wyrażenia swoich opinii – dzięki nim będziemy mogli odpowiednio dostosowywać działania kampanii do Państwa potrzeb i oczekiwań.


Zachęcamy również do odwiedzenia bloga kampanii, na którym swoje przemyślenia na temat energetyki jądrowej będą zamieszczać kluczowi polscy naukowcy i osobistości związane z rozwojem tej dziedziny w naszym kraju.

Zapraszamy do poszerzania wiedzy oraz dyskusji.
Porozmawiajmy o Polsce z energią!

Hanna Trojanowska
Pełnomocnik Rządu ds. Polskiej Energetyki Jądrowej

Facebook