Poznaj atom

Porozmawiajmy o energii jądrowej na TECHNICONie

Czwartek 25 października 2012

Interaktywna makieta elektrowni jądrowej, mierniki promieniowania Geigera-Müllera oraz eksperci gotowi w przystępny sposób odpowiedzieć na każde pytanie o energetykę jądrową to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla zwiedzających stoisko „Poznaj atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią” podczas targów TECHNICON – INNOWACJE 2012. Pasjonaci energetyki będą mogli podyskutowac o przyszłości tego sektora także w kawiarenkach energetycznych zorganizowanych w ramach Pomorskich Dni Energii.

Stoisko „Poznaj atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią” będzie dostępne dla zwiedzających 25 października między 10:00 i 17:00 oraz 26 października od 10:00 do 16:00 w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Gdańsku, ul. Żaglowa 11. Każdy będzie mógł tu samodzielnie zbadać, czy i jak bardzo promieniują występujące w przyrodzie przedmioty i czy należy się tego obawiać. Naukowcy udowodnią, że woda może mieć temperaturę ponad 100 stopni Celsjusza, a zwiedzający sprawdzią swoją wiedzę z fizyki i chemii.

O przyszłość energetyczną Polski i bezpieczeństwo elektrowni jądrowych będzie można zapytać ekspertów, m.in. prof. Waldemara Kamrata i prof. Andrzeja Reńskiego z Politechniki Gdańskiej. Naukowcy będą dostępni 26 października w Kawiarenkach Energetycznych, które powstaną w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Gdańsku, ul. Żaglowa 11. Kawiarenki zostały zorganizowane w ramach Forum Dialogu i Współpracy Województwa Pomorskiego "Energia i Samorządność" Gdańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.


- Chcemy zachęcać Polaków do poszerzania wiedzy o energetyce w ogóle a, o energetyce jądrowej w szczególności. Najlepszą do tego formułą jest rozmowa, w trakcie której można podzielić się swoimi wątpliwościami na ten temat. To bardzo ważne dla podejmowania decyzji w tak kluczowych dla nas wszystkich sprawach – stwierdza Piotr Żbikowski, przedstawiciel Ministerstwa Gospodarki, organizatora kampanii informacyjno – edukacyjnej „Poznaj atom. Porozmawiajmy o Polsce z energią”.

Serdecznie zapraszamy!

Facebook