Poznaj atom

Energia jądrowa sposobem na redukcję emisji CO2 w Polsce - druga część wywiadu z dr Patrickiem Moore’em

Środa 25 lipca 2012

Zdaniem dr Patricka Moore‘a, współzałożyciela Greenpeace, musimy szukać nowoczesnych technologii produkcji energii, które będą w stanie zastąpić paliwa kopalne, będą konkurencyjne pod względem opłacalności i nie zanieczyszczą środowiska. Takie warunki w jego opinii spełnia właśnie energia jądrowa.
 

- Polska jest dziś w idealnej sytuacji, by stworzyć kombinację czystych źródeł: elektrowni jądrowych, zastępujących węglowe w momencie zakończenia ich eksploatacji i zasobów gazu ziemnego dla zaspokojenia popytu na energię w szczytach –rekomenduje dr Patrick Moore. - To najlepszy sposób na znaczącą redukcję emisji CO2 – dodaje.

Patrick Moore podkreśla, że energia jądrowa jest stabilną i bardziej opłacalną opcją w porównaniu z paliwami kopalnymi. – Elektrownia jądrowa zużywa mniej energii do wyprodukowania 1 kWh. W jednej siłowni jądrowej energia wytwarzana jest przez ponad 60 lat, co przekłada się na niskie koszty produkcji. – zaznacza.

Zapraszamy do obejrzenia drugiej części wywiadu z dr Patrickiem Moore’em na temat mixu energetycznego oraz dyskusji na Forum.

Facebook