Aktualności

Poznaj Atom na 22. Pikniku Naukowym

Piątek 08 czerwca 2018


Zapraszamy Państwa do odwiedzenia stoiska „Poznaj Atom” podczas 22. Pikniku Naukowego. Impreza odbędzie się już jutro, w sobotę 9 czerwca 2018 r. w godz. 11.00 – 20.00 na Stadionie Narodowym.

Na stoisku przygotowanym przez Departament Energii Jądrowej ME będzie można m.in. zbadać promieniowanie minerałów i skał za pomocą licznika Geigera-Müllera oraz sprawdzić swoją wiedzę z zakresu energii jądrowej podczas quizu na smartfony. Najmłodsi będą mogli zbudować elektrownię jądrową z puzzli a nieco starsi – dzięki specjalnie przygotowanej makiecie – będą mogli dowiedzieć się, jak w takiej elektrowni wytwarza się prąd.

iknik Naukowy to największa impreza plenerowa w Europie o tematyce naukowej. Co roku uczestniczy w nim około 200 instytucji z całego świata, reprezentujących różne dyscypliny naukowe. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest Ruch - "Przesunięcie, zmiana, translokacja? Od dynamiki cząstek aż po zderzenia gwiazd. Od ruchu na styku neuronów aż po globalne migracje.”- piszą organizatorzy wydarzenia.

Organizatorami Pikniku są Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik.

Zapraszamy w sobotę 9 czerwca 2018 r. w godz. 11.00-20.00 na Stadion PGE Narodowy. Stoisko Ministerstwa Energii ma numer B 6 – aleja przy wejściu głównym od Ronda Waszyngtona.

Wstęp wolny!

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na oficjalnej stronie Pikniku Naukowego 2018: www.pikniknaukowy.pl.

Zapraszamy! 
Facebook